WT-C-149MM-Ipex3 149MM IPEX / IPX Connector For PCB Routing
Shenzhen Anzewei Technology Co., Ltd
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
Brand Name : OTW
Model Number : WT-C-149MM-Ipex3
Place of Origin : China
MOQ : 50pcs
Price : 0.05-0.39
Payment Terms : T/T, Western Union
Delivery Time : 7-10working days after receiving the payment
Type : IPEX / IPX connector
Brand : OTW
Description : U.fl/Ipex Smt Connectors
D/C : Ipex U.fl Mhf4 Plug
Frequency : 0-6GHz
Supplier Type : Original manufacturer
Wire length : 149MM
Contact Now
WT-C-149MM-Ipex3 Attachment Design for Low Loss and Easy Installation on PCB Routing
Product descriptions from the supplier
Overview
Application:
PCB wireless module network card, routing, Bluetooth and other devices as mini connecting line.
Features:
High frequency low loss easy to install.
Product performance
Model WT-C-149MM-Ipex3
Designation Ipex3 double-ended clamp
Wire rod
RG1.13
Impedance 50Ω
Connector Ipex Connector
Wire length 149MM
Operating temperature -40℃~+90℃
Frequency range DC_6GHN
Standing-wave ratio 1.3MAX(0-3GHZ 1.2MAX)
Withstand voltage AC200V
Nominal voltage AC60V
Product Tags:
ipx connector for pcb routing
149mm ipx connector
149mm ipex connector
Quality WT-C-149MM-Ipex3 149MM IPEX / IPX Connector For PCB Routing for sale
WT-C-149MM-Ipex3 149MM IPEX / IPX Connector For PCB Routing Images